JS-20 Jablotron czujnik ruchu PIR

Cena dostępna po zalogowaniu

0/5 (0 opinii)
Gwarancja 60 miesięcy
Jablotron

Jeśli jesteś instalatorem lub dystrybutorem możesz kupować taniej!

Wystarczy że:

  • zarejestrujesz się
  • zgłosisz firmę jako hurtownika (podczas rejestracji bądź e-mailem)
  • poczekasz na maila z aktywacją konta hurtowego (weryfikacja trwa do 2 dni roboczych)
  • zalogujesz się przed zakupami
Czytaj więcej

JS-20 marki Jablotron jest przewodowym pasywnym czujnikiem podczerwieni wykrywającym ruch intruza w chronionej przestrzeni. Szeroki kąt widzenia 120º oraz zasięg 12m umożliwia doskonałe zabezpieczenie dużego obszaru. Wewnątrz czujnika znajduje się specjalna osłona, która chroni piro element przed wzbudzeniem spowodowanym dostaniem się do środka jakiegoś insekta. Czujnik posiada również możliwość ustawienia szybkości reakcji zadziałania. W klasycznych pomieszczeniach, gdzie nie występują czynniki mogące powodować fałszywe alarmowanie czas reakcji należy ustawić na standardowy, 450 ms. W przypadku pomieszczeń problemowych (np. małe pomieszczenie z dużym odkrytym kaloryferem, pomieszczenie intensywnie wentylowane, itp.) możesz wydłużyć czas reakcji do 850ms, a tym samym zmniejszyć czułość pracy czujnika.

Podobnie jak ma się to dla czujników bezprzewodowych należy tutaj pamiętać o kilku podstawowych zaleceniach instalacyjnych:

1. Właściwej wysokości montażu między 2 i 2,5 metra. Jest to standardowa wysokość montażu. Przeważnie czujnik umieszcza się w rogu pomieszczenia. Najlepiej w rogu ściany okien.

2. Unikaniu miejsc instalacji, w których światło słoneczne może padać bezpośrednio na czujnik, unikania instalacji w obszarze kratek wentylacyjnych lub bezpośrednio przy urządzeniach emitujących ciepło (kaloryfer).

3. Właściwym ustawieniu pracy czujnika. W tym przypadku możesz ustawić czy czujnik będzie reagował natychmiast, czy też będzie załączał alarm z opóźnieniem ustawionym na centrali. Tą drugą opcję stosujemy np. dla czujnika, który chroni klawiaturę sterującą i wejście do domu. Ponieważ musisz mieć czas na wejście do domu i wyłączenie alarmu, ustawia się właśnie opóźnienie (tak zwana linia wejściowa).

Zwróć uwagę, że czujnik przewodowy JS-20, wygląda tak samo jak jego bezprzewodowy odpowiednik JA-80P. Tym samym możesz wykonywać systemy mieszane. Dla przykładu piętro chronią czujniki przewodowe. W tym przypadku, gdy centralę sterującą zamontujesz na poddaszu, wykonanie instalacji będzie mało skąplikowane. Wystarczy przewiercić się z rogu pomieszczeń na poddasze i tam dociągnąć przewody do centrali. Z drugiej strony, parter i piwnice możesz wykonać na czujnikach bezprzewodowych. W tym przypadku instalacja kablowa mija się z celem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszasz koszt urządzeń, część wykonywana jest na urządzeniach przewodowych. Dodatkowo nie dodajesz sobie za wiele pracy, ponieważ instalację wykonujesz na tym odcinku, który jest łatwy do zrobienia. Podsumowując Twoja oferta staje się bardziej konkurencyjna, a czas Twojej pracy wiele się nie wydłuża.

 

Charakterystyka

  • Zasilanie: 12 V DC ± 25%
  • Obszar chroniony: 120° / 12 m (standardowa optyka)
  • Temperatura pracy: -10 do +55 °C

 

Parametry techniczne

Zasilanie 12 V DC ± 25%
Zużycie energii (LED off) maks. 10 mA
Zużycie energii (LED on) maks. 35 mA
Grubość przewodów maks. 1 mm2
Wysokość instalacji 2 do 2,5 m nad podłogą
Obszar chroniony 120° / 12 m (standardowa optyka)
Czas stabilizacji po podaniu zasilania 1 minuta
Wyjście alarmowe NC, maks. 60V / 50 mA
rezystancja wewnętrzna maks.30 Ohm
Wyjście sabotażu NC, maks. 60 V / 50 mA
rezystancja wewnętrzna maks.16 Ohm
Środowisko pracy wewnątrz, klasa II (EN 50131-1)
Temperatura pracy -10 do +55 °C
Stopień ochrony 2, EN 50131-1
Obecnie brak opinii o produkcie

Dodaj swoją opinię

Wyraź opinię wybierając odpwiednią ilość gwiazdek
Proszę zaznaczyć Nie jestem robotem

Twój adres E-mail nie będzie widoczny na stronie

"Zapytanie o produkt - JS-20"
Proszę zaznaczyć Nie jestem robotem

Zobacz również

Cena dostępna po zalogowaniu
76,00 zł Netto: 61,79 zł
102,00 zł Netto: 82,93 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone. Sklep i wykonanie MBS Systems 2020r.