Rejestracja Logowanie

Sugerowane kategorie:

  Strona główna Aktualności HIKVISION - inteligentne funkcje kamer - smart ipc

  HIKVISION - inteligentne funkcje KAMER - smart ipc

  Logo Hikvision

  Wbudowane funkcje inteligentnej analizy obrazu kamer Hikvision oferują możliwość detekcji ruchu: standardową i rozszerzoną (z opcją indywidualnych ustawień dla każdej strefy detekcji ruchu). Inteligentne funkcje kamer Hikvision określane są jako Smart IPC. Jest to pewien sposób automatyzacji monitoringu, a jego pole działania, charakter odbieranych informacji i sposób ich analizy jest wcześniej zaprogramowany. Detekcja ruchu nie w każdym przypadku zastąpi wykwalifikowanego pracownika monitoringu, lecz można powiedzieć, że technika zmierza w takim właśnie kierunku. Wraz z postępem technologicznym zyskujemy przede wszystkim niezawodność, powtarzalność określonych zadań oraz wygodę. Kamery marki Hikvision wyposażone w inteligentne funkcje detekcji zdarzeń wraz z kompletnym systemem monitoringu mogą zareagować w określony sposób - np. wyzwolić alarm, gdy spełnione zostaną ustalone warunki. Liczba sposobów wykorzystania takiego systemu jest ograniczona wyłącznie przez naszą wyobraźnię. Sprawdź już teraz inteligentne funkcje kamer marki Hikvision.

  Kamery Smart IPC

  Funkcje na jakich opierać może się Państwa system CCTV wyposażony w kamery marki Hikvision wspierające Smart IPC prezentują się następująco:

  wykrywanie przekroczenia linii

  Kamery 4-linii pozwalają na stworzenie 4 wirtualnych linii na obrazie z kamery. Każda z linii posiada niezależną konfigurację odnośnie czułości i kierunku przekroczenia linii. Pozwala to na wykrywanie obiektów wkraczających na strzeżony obszar, jak również obiektów poruszających się w złym kierunku. Każde przekroczenie linii powoduje wykonanie zdjęcia i zapisanie go w bazie w rejestratorze. Operator posiada bazę zdjęć, które mogą służyć do bieżącego wyszukiwania niepożądanych zdarzeń, jak i do szybszego wyszukiwania nagrań.

  Wykrywanie przekroczenia linii

   

  wykrywanie wejścia/wyjścia z obszaru

  Kamery posiadają funkcję wykrycia intruza (wejścia/wyjścia) i/lub szwendania się. Operator może stworzyć do 4 stref detekcji na obrazie kamery. Jeśli w obszarze znajdzie się obiekt, który będzie przebywał w nim dłużej niż zadeklarowany czas, wywoływany jest alarm, oraz zapisywane zdjęcie w bazie do wglądu operatora.

  wychodzenie z zaznaczonego obszaru

   

  Wykrycie nieznanego obiektu i zniknięcia obiektu

  Analiza w kamerach pozwala na wykrycie nieznanych, porzuconych obiektów, jak i zniknięcia obiektów ze sceny. Operator może stworzyć po 4 okna (4 dla pojawienia się i 4 dla zniknięcia) z oddzielną czułością i czasem po, po którym alarm ma być wyzwolony. Jeśli obiekt zatrzyma (lub zniknie ze sceny) się w strefie na dłużej niż wyznaczony czas, wyzwalany jest alarm i tworzone zdjęcie w bazie dla operatora. Analiza obrazu posiada funkcję uczenia się sceny, dzięki czemu „rozpoznaje”, co jest niezmiennym tłem, a co obiektem.

  Samochód w wyznaczonym obszarze

   

  śledzenie obiektów

  Śledzenie obiektów może działać w połączeniu z analizą przekroczenia linii czy wykrycia intruza. Operator może zadeklarować maksymalne zbliżenie kamery. Kamera zapamiętuje wektor poruszania się obiektu, przez co nawet, jeśl i obiekt zniknie z zasięgu, kamera zaczyna podążać w kierunku, w którym obiekt zniknął. Zastosowanie specjalnych algorytmów śledzenia i porównywania obiektów, pozwala na zminimalizowanie „gubienia” się kamery przy mijaniu się obiektów.

  Ruch uliczny

   

  wykrywanie wyjątku audio

  Kamery wyposażone w mikrofon wewnętrzny lub zewnętrzny, mogą analizować sygnał audio. Pozwala to na wykrycie nagłych wzrostów poziomu dźwięku na scenie (wykrycie paniki, strzałów, alarmów, zbicia szkła) jak i nagłego spadku poziomy audio (np. nagłe wyłączenie maszyn). Tak jak i w przypadku obrazu, kamery może wykryć sabotaż mikrofonu – odcięcie powoduje wyzwolenie alarmu.

  Wnętrze budynku

   

  Detekcja twarzy

  Kamery 4 - linii posiadają funkcję wykrywania twarzy. Pozwala to na tworzenie bazy zdjęć twarzy osób, które wchodzą na obiekt. Znacząco zwiększa to skuteczność i skraca czas potrzebny na wyszukania nagrania przez operatora. Detekcja twarzy może również wyzwalać alarmy, np. nie zwalniać kołowrotka dopóki system nie zapisze czytelnej twarzy osoby wchodzącej.

  Dwie zaznaczone twarze i ich detekcja

   

  Wykrycie próby sabotażu kamery

  Kamery posiadają analizę obserwowanej sceny, dzięki czemu są w stanie wykryć próby sabotażu – zmianę ostrości, zasłonięcie obrazu, zmiana kąta widzenia. Każde z tych zdarzeń, może wyzwalać osobną grupę alarmów i akcji. Dla przykładu wykrycie zmiany ostrości, może wyzwolić moto - zoom w celu ponownego ustawienia ostrości na kamerze.

  Ostry i nieostry widok parkingu

   

  Region zainteresowania

  Kamery posiadają również szereg funkcji pozwalających na oszczędzanie pasma. Jedną z nich jest ROI. Operator może wyznaczyć obszar, który przesyłany jest z pełną szczegółowością, a reszta obrazu tak skompresowana, aby zmieścić się w zadanym paśmie. Pozwala to na przesyłanie obrazu przy słabych łączach, bez utraty najważniejszych szczegółów. ROI może działać również automatycznie lub w połączeniu z detekcją twarzy.

  Porównanie twarzy mężczyzny

   

  Zliczanie obiektów

  Kamery posiadają funkcję zliczania obiektów. Mogą to być zarówno ludzie, pojazdy lub inne elementy . Pozwala to na kontrolowanie ilości samochodów na wewnętrznych parkingach, ułatwia podjęcie, odpowiednich akcji w przypadku. alarmu przeciwpożarowego, lub może służyć do sterowania klimatyzacją czy ogrzewaniem na obiekcie.

  Zliczanie osób

   

  Cyfrowe usuwanie mgły i stabilizacja obrazu

  Specjalny układ w kamerach profesjonalnych pozwala na usuwanie mgły, efektu opadów atmosferycznych czy drgań samej kamery.

  Zamglony obraz i wyraźny obraz

  Hikvision
  Fibaro
  8level
  BCS
  BCS Line
  Dahua
  EVER
  Linkbasic
  Netgear
  Pulsar
  Roger
  Satel
  Seagate
  TP-Link
  Ubiquiti
  ULTIPOWER
  Vivotek
  Western Digital

  Wszelkie prawa zastrzeżone. Sklep i wykonanie MBS Systems 2017r.